• https://api.whatsapp.com/send?phone=+905335446843
  • https://www.instagram.com/akyuzticeret01
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
İLETİŞİM
Site Haritası
Takvim

ÇAMAŞIR MAKİNASI

ÇAMASIR MAKİNASI

Çamaşır makinesi, elbise, çarşaf ve havlu türü çamaşırları yıkayabilmek için yapılmış olan mekanik bir alettir
. Yalnızca su ile yıkama yapan makinelere çamaşır makinesi adı verilir.
Çamaşır makinelerinin tamamı mekanik ile termal enerji ve kimyasal hareketler ile çalışmaktadır. Üstten kapağı olan çamaşır makinesi çalışması sırasında pervane, önden kapaklı çamaşır makinesi çalışırken tambur halinde hazne dönüyorken mekanik enerji kullanılmaktadır. Yıkama suyu sıcaklığı sayesinde termal enerji sağlanmaktadır. Bu makinedeki dönül hızı, dakikada 500-1600 arasındadır.


Çamaşır Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Programlarının ve en fonksiyonlarının kullanışlı olması gerekir. Kire ve ön yıkamaya göre süre ayarlama olması gerekir. Hızlı yıkama programı bulunmalıdır
2- Evde yer alan insanların alışkanlığına göre ideal kilo kapasitesi ve sıkma devri seçilmelidir.
3- Fiyatları dikkatli bir şekilde gözden geçirmek gerekir. İnternet üzerinde çamaşır makinesi fiyatları aratılarak geniş bir araştırma yapmak gerekir.
4- Yıkama ve sıkmada çıkarttığı sese dikkat edilmelidir.
5- İleriye su sızdıran ve gövdeyi eriten, sürekli bir şekilde deterjan artığı bırakan çekmeceler ileri zamanlarda sıkıntı yaratabilir.

Çamaşır Makinesi Özellikler
Yeni çamaşır makinelerinde bazı özellikler vardır. Bunlar erteleme programı, buhar, çocuk kilidi, kalan sureyi gösteren gösterge, çevirici motor, yıkama devri boyunca meydana gelen sesi azaltan fırçasız motor, buhar deliğine konulan ve devralınan suyu çamaşıra püskürten bir püskürtücü sayesinde çalılan yeniden dolaşım pompası, 15 derecede bile temizlenen yeni deterjanın kullanılması için soğuk su fonksiyonuyla birlikte değişik su sıcaklıkları ve daha geniş haznesi yeni çamaşır makinelerinde olan özelliklerdir. Bu özellikler çamaşır makinesi fiyatları konusunda seviyeyi belirler.
Çamaşır Makinesi Karşılaştırması
Üstten kapalı çamaşır makinesi kullanan kişiler, bu makineler hızlı yıkadığından dolayı daha verimli olduğunu söylerler. Ancak, enerji tüketimi karşılaştırması yapıldığı zaman bunun yanlış olduğu görülür. Önden kapağı olan çamaşır makinesi genelde az enerji, deterjan ve su ile üstten kapaklı makineler kadar iyi temizlik yaparlar. Amerika’da 2007’nin ardından yapılan üstten kapaklı makineler başarısız görüldü çünkü yeni düzenleme bu çamaşır makinesi modellerinin kullanılmış olduğu enerji oranını azaltmıştır.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret85523
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.850328.9659
Euro31.234331.3594
Hava Durumu
Saat